flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Щодо порядку представництва в судах першої інстанції

05 березня 2019, 11:26

Прес-служба Богородчанського районного суду Івано-Франківської області звертає увагу, що з 1 січня 2019 року змінився порядок представництва в судах першої інстанції. Зокрема, виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення, що передбачено Законом № 1401-III від 2 червня 2016 року «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» розділ XV.

Водночас законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.

В той же час представництво в суді у провадженнях, розпочатих до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», здійснюється за правилами, які діяли до набрання ним чинності, - до ухвалення у відповідних справах остаточних судових рішень, які не підлягають оскарженню.

Представництво органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судах виключно прокурорами або адвокатами здійснюватиметься з 1 січня 2020 року.